Akcja „Paczka na Kresy”
– Wielkanoc 2020

Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w Akcji ”Paczka na Kresy” organizowaną i przeprowadzaną przez Fundację “Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

Ma ona na celu niesienie pomocy rodakom mieszkającym poza wschodnimi granicami Polski. Wielu z nich to osoby starsze żyjące bardzo skromnie. Ważne, by poczuli nasze wsparcie, zwłaszcza że przed nami Święta Wielkanocne. To dobry czas działań i otwarcia się na drugiego człowieka.

“Oni nie potrzebują tylko naszej pomocy, ale przede wszystkim naszej pamięci. Właśnie ten swoisty łańcuch pokoleń, ta solidarność z Kresowiakami, którzy przecież są częścią naszego narodu, sprawia, że na ich twarzach pojawia się uśmiech, a w oczach łzy wzruszenia” – tak komentują akcję wolontariusze z Mazowsza.

Ten wyraz pamięci o Rodakach to współczesna lekcja patriotyzmu dla młodego pokolenia.

Więcej informacji u koordynatorów akcji w szkole: bibliotekarzy, wolontariuszy, członków samorządu szkoły.