Jakub Brutkowski (kl. 2c) na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych (kwiecień 2022 r.)

29 kwietnia 2022 r. w miejscowości Kamion, 70 km od Warszawy, odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, na które dotarli najlepsi mazowieccy zawodnicy biegów przełajowych. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły – Jakub Brutkowski z klasy 2c. Po raz pierwszy w historii szkoły nasz uczeń osiągnął taki sukces w tej dyscyplinie.
Tego dnia Kuba również nie zawiódł. Po przebiegnięciu 2000 metrów po niezwykle wymagającym terenie (wzniesienia, spadki, las, piach, trawa, żużel) znalazł się w finałowej grupie jako szósty zawodnik. Tym samym Kuba zapewnił sobie start na mistrzostwach Polski.

Hobby Jakuba jest kolarstwo. Jednak znalazł czas, aby – przy wsparciu pani prof. Renaty Tuli, która sama z powodzeniem biega w maratonach – dodatkowo pracować cały sezon nad formą biegową. Jesteśmy pewni uznania dla Kuby – dobrego ucznia, sympatycznego kolegi, skromnego człowieka i,
jak się okazało, wspaniałego biegacza.
Trzymamy kciuki za start w mistrzostwach Polski.