Jubileuszowa XXX Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałychˮ (maj 2023 r.)

Gala zorganizowana przez Fundację „Świat na TAKˮ odbyła się 16 maja 2023 roku w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Było to zwieńczenie 25-lecia działalności Fundacji, a także rocznica powstania naszego szkolnego Klubu Ośmiu „Dąbrowskiˮ, który narodził się w tym samym czasie, tj. w 1998 roku.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pani Profesor Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Pan Profesor Andrzej Zoll. Obecni byli również Ambasadorzy Dobra, opiekunowie szkolnych klubów wolontariatu oraz laureaci poprzednich edycji Konkursu. Naszą szkołę reprezentowali Pani Dyrektor Mariola Borzyńska i wolontariusze XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego z opiekunkami – Paniami Agnieszką Koroną-Ignatowicz i Renatą Tulą. Duchem i sercem był z nami również Pan Dyrektor Bogdan Madej, nagrodzony wcześniej przez Fundację zaszczytnym tytułem „Ambasador Dobraˮ i wspomniany ze sceny.

Tegoroczna edycja Konkursu była dla naszej szkoły wyjątkowa dzięki Izabeli Koperkiewicz, tegorocznej maturzystce z kl. 4d, która za swoją wzorową postawę i działalność na rzecz potrzebujących została Laureatką Indywidualną w Kategorii „Ósemki”.