Studniówka (styczeń 2023 r.)

Tegoroczna studniówka odbyła się 27 stycznia w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Zaczęło się tradycyjnie – od poloneza. Dzięki dużej przestrzeni, nieporównywalnej z naszą skromną salą gimnastyczną, gdzie odbywały się próby, taniec wypadł bardzo efektownie. Rodziny maturzystów oraz nauczyciele mieli doskonały widok z wysokiej i wygodnej galerii.

Po trzech turach poloneza rozpoczęły się przemówienia – głos zabrały pani dyrektor Mariola Borzyńska oraz przedstawicielki Rady Rodziców – panie Ewa Kryńska i Sylwia Śmiecińska. W imieniu maturzystów przemawiał były przewodniczący szkolnego Samorządu Michał Byczy z klasy 4a. Następnie pani prof. Renata Tula zaprosiła chętnych do walca.

O godzinie 22:00, już po zdjęciach klasowych, prowadzący uroczystość Bernard Zawadzki i Rozalia Gniewosz ogłosili wręczenie corocznych nagród dla nauczycieli, które od czasu objęcia funkcji przez panią dyrektor Borzyńską nazywane są „Mariolami”.

Oto kategorie i lista nagrodzonych:

Mistrzyni Beztroski – pani prof. Małgorzata Buksakowska
Król Błysku – pan prof. Michał Kowalczyk
Podróżnik – pani prof. Teresa Łaska
Oaza Spokoju – pani prof. Justyna Bieńkowska
Królowa Mody – pani prof. Dorota Ciaciek
Moralizator – pani prof. Aneta Jarosińska
Król Wszystkich Nauk – pan prof. Michał Zarzycki
Słoneczko Dąbrowskiego – pani prof.  Agnieszka Korona-Ignatowicz
Mistrz Anegdot – pani prof. Ewa Zając
Maratończyk – pan prof. Grzegorz Kaczmarczyk
Mistrzyni Zasad – pani dyrektor Mariola Borzyńska

Każda z klas przygotowała występ artystyczny – widzowie mogli obejrzeć kabaret, popisy taneczne i wokalne. Wyjątkowo udana impreza zakończyła się o 5:00 rano.