Projekt Klasa TN. Drugi dzwonek czyli Dąbrowski w Teatrze Narodowym – przedstawienie, część III (czerwiec 2022 r.)

3 i 4 czerwca scena Studio Teatru Narodowego wypełniła się uczniami klasy 3pa oraz… miłością! W finale projektu edukacyjnego „KLASA TN. Drugi dzwonek” młodzież z klasy o profilu humanistycznym pod okiem reżyserki Anny Gryszkówny stworzyła pokaz pracy warsztatowej Ukochanie. Tematem spektaklu była miłość i miłosne konwencje w różnych epokach.

Nasze liceum zostało uhonorowane tytułem Ambasadora Teatru Narodowego.

Wzruszenie i duma zapierały nam dech!
Gratulujemy aktorom i reżyserce, a przede wszystkim dziękujemy za piękne emocje.

Realacja uczniów klasy 3pa

4 i 5 czerwca

Premiera! A w zasadzie dwa spektakle premierowe. Widownia wypełniona do ostatniego miejsca, na spektakl przyszli koordynatorzy projektu, dyrekcja naszego liceum, nasi rodzice, nauczyciele i koledzy.  Porannej próbie przyglądał się Jan Englert, dyrektor artystyczny teatru. Podczas uroczystej gali 5 czerwca kierownik literacki teatru, Tomasz Kubikowski, powiedział, że to pierwsze takie przedsięwzięcie w historii, nigdy do tej pory amatorzy nie występowali na narodowej scenie. Każdy z nas otrzymał imienny dyplom uznania, specjalne podziękowania, a szkołę uhonorowano tytułem Ambasadora Teatru Narodowego.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorom Janowi Englertowi i Krzysztofowi Torończykowi za możliwość współpracy z Teatrem Narodowym i za pomoc w realizacji naszego projektu. To była dla nas wielka nobilitacja i niezapomniana przygoda.

Dziękujemy naszej reżyserce, Annie Gryszkównie, która wprowadziła nas w magiczny świat teatru; Oskarowi Hamerskiemu i Dominice Kluźniak za warsztaty aktorskie; Dorocie Kowalkowskiej, Annie Pękale, Tomaszowi Kubikowskiemu, Sarze Paradzińskiej i Katarzynie Hańć za koordynowanie naszego projektu.

Serdecznie dziękujemy naszej ukochanej polonistce, Anecie Jarosińskiej, za zaangażowanie i wiarę w nasze możliwości.

Galeria – Warsztat UKOCHANIE pod opieką artystyczną Anny Gryszkówny (4 czerwca 2022).
Fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego