Zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych (kwiecień 2023 r.)

28 kwietnia 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Uczniowie klas czwartych to pierwszy rocznik zreformowanego liceum, który zdaje maturę w nowej formule.

Pani dyrektor Mariola Borzyńska przywitała gości – zastępczynię burmistrza Dzielnicy Śródmieście, rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów klas czwartych. Do maturzystów zwrócili się z życzeniami: pani burmistrz Magdalena Wojciechowska, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Sylwia Śmiecińska oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego Stefan Szumowski z klasy 3e. W imieniu absolwentów do zebranych zwrócił się były przewodniczący samorządu Michał Byczy z klasy 4a.

Podczas uroczystości wręczono nagrody tym z maturzystów, którzy osiągnęli znakomite wyniki w nauce, są finalistami olimpiad, mają osiągnięcia sportowe i artystyczne, działają w szkolnym wolontariacie i pracują w szkolnej gazetce.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymały osoby, które uzyskały średnia co najmniej 4,75 w całym cyklu nauczania. Byli to:

Klasa 4a:

• Michał Byczy – średnia 5,0
  • Maja Siemieniec – średnia 5,0
  • Julia Bereza – średnia 4,93
  • Michał Radzki – średnia 4,81
  • Gabriela Hołdys – średnia 4,8

Klasa 4b:

• Mateusz Puławski – średnia 5,0
  • Izabela Gaj – średnia 4,94
  • Milena Hęciak – średnia 4,93
  • Matylda Szmigielska – średnia 4,8
  • Natalia Brach – średnia 4,8

Klasa 4d:

• Jan Kościuszko – średnia 4,75

Klasa 4e:

• Gabriela Martyniak – średnia 4,88
  • Karolina Sztylka – średnia 4,83
  • Oliwia Kowalska – średnia 4,82
  • Maria Mikusek – średnia 4,78

Osiągnięcia naukowe:

• Hubert Błonowski, klasa 4c – Laureat XXVII Konkursu Fizycznego Politechniki Warszawskiej
  • Łukasz Zbysiński, klasa 4c – Finalista XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Nagrody za inne osiągnięcia:

• Zofia Struss, klasa 4b – finalistka Olimpiady Artystycznej
  • Izabela Gaj, klasa 4b – redaktorka gazetki szkolnej „Propozycjeˮ
  • Łukasz Dąbrowski, klasa 4c – zdobycie złotego medalu w Śródmiejskiej Lidze Siatkówki
  • Patryk Lenarcik – zdobycie złotego medalu w Śródmiejskiej Lidze Siatkówki
  • Piotr Wojda – zdobycie złotego medalu w Śródmiejskiej Lidze Siatkówki
  • Maja Dimitrow – brązowy medal w Mistrzostwach Dzielnicy w biegach przełajowych i brązowy medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Za pracę na rzecz szkolnego wolontariatu dyplomy i nagrody otrzymały: Izabela Koperkiewicz,  Martyna Bereszyńska, Maja Czupryna, Karolina Cieśla, Klara Kucharska, Julia Biesiada oraz Zuzanna Mróz.

Pani dyrektor Mariola Borzyńska wręczyła dwie nagrody specjalne. Tytuł Dąbrowszczaka roku 2023 otrzymali:

• Michał Byczy z klasy 4a
  • Izabela Koperkiewicz z klasy 4d.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do sal na ostatnie spotkania z wychowawcami.
Uroczystość prowadzili Antoni Karpiński i Stefan Szumowski z klasy 3e.

Zdjęcia: Marzena Wyszyńska