Wolontariat – Dzień na Tak (marzec 2022 r.)

21 marca 2022 r. w naszej szkole odbyła się 18. edycja Dnia na Tak – święto wolontariatu. Osiągnęliśmy pełnoletniość! Już od 18 lat łączymy początek kalendarzowej wiosny z działalnością charytatywną. Głównym celem naszego święta jest niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. W tym roku był to zespół Teatru Tańca i Ruchu dla Osób Niepełnosprawnych „Balonik” z Mazowieckiego Domu Kultury.

Tegoroczną licytację poprowadzili uczniowie klasy 3dp: Augustyn Górny, Zuzanna Mróz i Alicja Pałyga.

Na aukcji sprzedano m.in.:

  • obrazy – szczególną uwagę przyciągnęła „Brzydota” wylicytowana za 205 zł przez klasę 3dp,
  • stroje sportowe, np. koszulkę pana prof. Marcina Jabłońskiego, którą zdobyła po zawziętej licytacji klasa 3dp za 300 zł, koszulkę Legii Warszawa pani prof. Ilony Oleksiak wylicytowaną przez uczennice klasy 3dp za 200 zł oraz koszulkę pana prof. Michała Kowalczyka, która trafiła do klasy 2E za 250 zł,
  • nieprzygotowania na lekcje pani prof. Anny Paszke, pani prof. Anny Rajkowskiej i pani prof. Renaty Tuli,
  • rękodzieła o tematyce wielkanocnej przygotowane przez naszych Gości – zespół Balonik,
  • słodycze oraz ciasta – pani prof. Aleksandry Nałęcz, pani prof. Anny Łukawskiej wylicytowane przez klasy 2b i 3ag, cukierki urodzinowe pani prof. Ilony Oleksiak wylicytowane przez klasę 1c,  sernik pani prof. Anny Andrzejewskiej oraz szarlotkę pani prof. Kingi Szkurłat,
  • ręcznie wykonane przedmioty, takie jak bransoletki, wyszywane zabawki, rysunki,
  • biżuterię, figurki i wiele, wiele innych.

W drugiej części spotkania wystąpił zespół Teatru Tańca i Ruchu dla Osób Niepełnosprawnych „Balonik”. Ogromne owacje po występach były dla nas niezapomnianym przeżyciem oraz dopełnieniem tego, co działo się w trakcie licytacji.

Zebraliśmy około 3700 zł, które przeznaczyliśmy na pomoc „Balonikowi”. Jeszcze raz dziękujemy, wraz z opiekunkami wolontariatu panią prof. Renatą Tulą i panią prof. Agnieszką Koroną-Ignatowicz, za Waszą hojność, otwarte serca i wspaniałą zabawę!

Do zobaczenia za rok !

Opracowanie: Wolontariat szkolny