Szkolna biblioteka (2022/2023)

W bieżącym roku szkolnym księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 603 książki. Jest co czytać, bo oprócz lektur obowiązkowych mamy najnowsze powieści, reportaże, wspomnienia, i to nie tylko po polsku. Znajdziemy na półkach książki w języku angielskim, niemieckim, włoskim.

W bibliotece można było obejrzeć wystawy: „Historia hymnu polskiego”, „Boże Narodzenie w literaturze i w malarstwie”, „Patronka roku – Wisława Szymborska”. Prezentowana była też wystawa książek o tematyce żydowskiej w ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.

Po przerwie spowodowanej pandemią wróciła do szkoły Warszawska Jesień Poezji. Gościliśmy poetkę Barbarę Marię Rustecką i poetę redaktora Marka Wawrzkiewicza. W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji odwiedziła nas absolwentka naszego liceum, poetka Izabela Zubko.

Redakcja gazetki szkolnej „Propozycje” wydała w bieżącym roku szkolnym trzy numery kwartalnika. Z treścią gazetki możemy zapoznać się również na Instagramie.

Od roku 2023 w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych udostępniamy komiksy należące do Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy w dzielnicy Wola. W tym roku z Komiksowa sprowadziliśmy 60 książek. Można je przeczytać na miejscu, a także wypożyczyć do domu.