Bieg Niepodległości (listopad 2019 r.)

Dnia 11 listopada 2019 roku odbył się Bieg Niepodległości. Był to ostatni i zarazem największy bieg historyczny z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (obok Biegu Konstytucji 3 Maja i Biegu Powstania Warszawskiego). Bieg rozpoczął się 11 listopada o godzinie 11:11 na dystansie 10 km, a ponad 20 000 uczestników wystartowało w białych i czerwonych koszulkach – w ten sposób utworzyli ogromną biało-czerwoną flagę na trasie biegu.

My jako wolontariusze byliśmy odpowiedzialni za pomoc przy depozytach. Biegacze mogli zostawić u nas do przechowania swoje rzeczy i odebrać je zaraz po biegu. Niesamowite jest, jak dużo radości daje taka pomoc – zarówno nam, jak i uczestnikom biegu. Widać też, że społeczeństwo coraz bardziej docenia pracę w wolontariacie. Wszyscy byli bardzo mili i uprzejmi. Nie obyło się bez ciepłych słów, wyrazów podziwu dla naszej pracy oraz wymiany uśmiechów.

Podczas takich wydarzeń można poznać wspaniałych ludzi, a także nawiązać wartościowe znajomości, mogące przerodzić się w wieloletnie przyjaźnie. Otaczanie się osobami, które mają podobny system wartości do naszego, czyni nas szczęśliwymi i motywuje do dalszych działań. Warto dołączyć do naszego grona.

Opracowanie: Małgorzata Klimowska, Magdalena Ryś, kl. 1dg
Zdjęcia w Galerii pochodzą również z portal MARATOŃCZYK.PL