Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

14 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi i Międzynarodowego Dnia Matematyki po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole gra matematyczna, przygotowana przez klasę 2c z pomocą pani prof. Agnieszki Piaseckiej. Zabawę rozpoczęliśmy o 11:05, czyli na 4. godzinie lekcyjnej. Na korytarzach stały stoiska, na których uczniowie dostawali pierwszą kopertę dla swoich klas. W niej znajdowały się trzy zadania: sudoku, domino matematyczne i tangram. Z rozwiązanymi zadaniami przedstawiciele wracali do stoiska i jeśli były poprawnie wykonane, otrzymywali następną kopertę. Ona zawierała następne zadania: rebusy matematyczne, star battle (gwiezdna bitwa) i kakuro. Ostatnim etapem gry było rozwiązanie krzyżówki, której hasło brzmiało: „mała sala gimnastyczna”. Wygrała klasa 3c, która jako pierwsza ukończyła wszystkie zadania. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali od Rady Rodziców bilety do kina.