Dzień otwarty dla kandydatów do klas I (kwiecień 2023 r.)

Dnia 20 kwietnia 2023 roku w naszym liceum odbył się Dzień Otwarty dla kandydatów do szkół średnich. Uroczystość rozpoczęła się oficjalną częścią, w której pani dyrektor Mariola Borzyńska oraz pani wicedyrektor Jolanta Dziewulska serdecznie powitały naszych gości. Przedstawiły szkołę, opowiedziały o jej misji i zaprezentowały bogatą ofertę edukacyjną na rok 2023/2024.

Po oficjalnym spotkaniu przenieśliśmy się na korytarze, gdzie rozstawiono tematyczne stoiska przygotowane wcześniej przez przedstawicieli wszystkich klas, oferujących różnorodne profile nauczania. Swoje stoiska miał także ogólnopolski festiwal filmowy FFFF organizowany przez nasze liceum, Samorząd Uczniowski oraz wolontariat szkolny. Nasi uczniowie pełni entuzjazmu odpowiadali na liczne pytania zadawane przez odwiedzających – uczniów klas ósmych oraz ich rodziców.

Nasi goście mieli również okazję zwiedzić każdy zakątek naszej szkoły, wejść do sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich nauczyciele gotowi opowiadać o przedmiotach, których uczą. Ten dzień spędziliśmy w fantastycznej atmosferze, która jest mocną stroną Dąbro. Drzwi naszej szkoły zawsze są szeroko otwarte, a my z radością obserwowaliśmy zainteresowanie ze strony osób pragnących od września rozpocząć naukę w naszym Liceum.

Opracowanie: Olga Pawelczyk, kl. 2a