Coolturalne Dąbro

15 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się ósma edycja wydarzenia zrzeszającego młodych artystów, czyli legendarne Coolturalne Dąbro. W tym roku w nowej odsłonie, z powiewem świeżości i z nowym organizatorem, czyli klasą 2e. Głównymi koordynatorami tegorocznej edycji byli: Sophia Dufaj, Emilia Zdun, Kacper Oczkoś i Mikołaj Jakowiecki. Jednakże warto zaznaczyć, że bez zaangażowania całej klasy 2e, zwłaszcza szefów ochrony – Mateusza Malczyka i Jana Szymanowskiego oraz Macieja Janika i Wiktora Kurkiewicza, a także Niny Czmielewskiej i Dominika Kasprzyka, którzy wystąpili w roli prezenterów – tegoroczna edycja naszego festiwalu nie mogłaby się odbyć.

Wieczór rozpoczął się o godzinie 17:00 i trwał do 22:00. W tym czasie kolejni artyści prezentowali na scenie swoje utwory i bawili publiczność oraz jurorów, którzy nagradzali ich gromkimi brawami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od muzyki klasycznej, poprzez mocniejsze gitarowe granie, aż po występy DJ-ów i raperów, którzy stali się punktem kulminacyjnym całego wydarzenia. Teedy i Stanlej podbili serca publiczności swoimi pełnymi energii występami.

Natomiast w małej sali gimnastycznej było coś dla koneserów sztuki, poezji i kulinariów. Michalina Hertig z klasy 2e wystawiła swoje obrazy, Julia Kowalska z klasy 2a zaprezentowała swoje wiersze, a bufet obfitujący w ciasteczka i firmowe krówki z logo COOLturalnego Dąbro dopełniał doznania artystyczne.

Po raz pierwszy również jury nagrodziło wykonawców. Nagrody w postaci występów w renomowanych placówkach artystycznych i kulturalnych były szansą, aby pokazać swój talent szerszej publiczności. Klasa 2e przyznała też nagrodę publiczności – zdobył ją Stanlej za występ z piosenką ,,Grawitacjaˮ. Organizatorzy przygotowali też ekologiczne torby z logo wydarzenia, które otrzymali wszyscy wykonawcy i artyści biorący udział w wydarzeniu oraz jurorzy, których obecność i zaangażowanie były nieocenione.

Szkoła została pięknie ozdobiona balonami i lampkami przez sekcję dekoracyjną wydarzenia, a dzięki genialnej pracy firmy Sanatune, która zajęła się obsługą techniczną, wydarzenie miało profesjonalne nagłośnienie i było dla wszystkich niepowtarzalnym doświadczeniem.