Bal dla dzieci (luty 2020 r.)

W karnawale w naszej szkole odbył się coroczny bal dla osób z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę. 1 lutego 2020 roku wolontariusze mogli tańczyć i wspaniale bawić się z przybyłymi gośćmi. Udało się nam wnieść światło do życia najmłodszych uczestników, a także tych starszych i ich bliskich. Niesamowite jest to, że mimo swej choroby osoby te oraz ich najbliżsi są pełni optymizmu i pogody ducha. Wspólna integracja sprawiła radość zarówno nam, jak i przybyłym. Dźwięki muzyki umilały wszystkim czas, a przedstawienie teatralne, w którym widownia mogła brać czynny udział, było strzałem w dziesiątkę. Był to cudowny występ zainspirowany dziełem o trzech muszkieterach, stanowiący główny punkt programu, a dekoracje zachwyciły gości. Czuć było rodzinne ciepło i ogromną siłę, jaką daje dzielenie się dobrem. Praca w wolontariacie to niekiedy twardy orzech do zgryzienia, ale uśmiech na twarzy osoby, której bezinteresownie się pomaga, to największa nagroda. Takie chwile sprawiają, że wzrastamy w poczuciu robienia czegoś dobrego i pięknego. Są potwierdzeniem dobra człowieka. Warto wspomnieć, że podczas wydarzenia obsługiwaliśmy także stoisko z pysznościami, które przynieśli ze sobą rodzice ze Stowarzyszenia, a potrawy zostały docenione przez uczestników balu. Cała zabawa była niezwykle udana, a spędzone chwile na pewno zostaną zapamiętane przez wszystkich na długo.

Opracowanie: Małgorzata Klimowska, klasa 1dg