Cuda, cuda ogłaszają – czyli o chórze szkolnym (grudzień 2019 r., styczeń 2020 r.)

Przed Świętami Bożego Narodzenia w dużej sali gimnastycznej odbył się coroczny koncert kolęd. Tym razem przygotowaniami do uroczystości kierowały dwie uczennice: Klaudyna Zając oraz Kinga Bułas.

W środę, 8 stycznia, poszliśmy odwiedzić małych pacjentów z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci im. Mikołaja Kopernika, by umilić im czas przy dźwiękach kolęd. Uczniowie naszego liceum od 20 lat na różne sposoby pomagali szpitalowi:
– malowaliśmy baśniowych bohaterów dzieci na ścianach oddziału pediatrycznego,
– podczas ferii zimowych odnawialiśmy zniszczone i zardzewiałe łóżeczka,
– pełniliśmy dyżury, czytając maluchom, których nikt nie odwiedzał,
– przez lata prowadziliśmy akcję „Jesienna Muza”, przychodząc do małych podopiecznych z programem muzycznym.

W tym roku podczas koncertu w szpitalu wykonaliśmy cztery utwory: „Mario, czy już wiesz?”, „Cicha noc”, „Carol of the Bells”, a na koniec „Przybieżeli do Betlejem”. Miło zaskoczyła nas prośba o bis. Zdecydowaliśmy, że zaśpiewamy „Feliz Navidad”. Przegrupowaliśmy szeregi i już po chwili płynnie kołysaliśmy się w rytm granych dźwięków.

Od dzieci i ich rodziców otrzymaliśmy od nich piękną kartkę świąteczną, którą mali pacjenci stworzyli specjalnie dla nas, od dyrekcji szpitala dyplom z podziękowaniami oraz medal wybity z okazji 150-lecia istnienia Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

Byliśmy bardzo usatysfakcjonowani tą wizytą. To było naprawdę uskrzydlające doświadczenie.

Opracowanie: Dominika Marzec