XI gala Fresh Form Film Festival (listopad 2023 r.)

W popołudniowy piątek – 17 listopada 2023 r. – odbyła się już XI Gala Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Filmów Krótkometrażowych FFFF. W tym roku, spośród ponad czterdziestu nadesłanych obrazów, do finału dopuszczono dziewiętnaście produkcji, pochodzących  z różnych miast w Polsce, ze szkół średnich i wyższych.

W jury mieliśmy przyjemność gościć aktorów teatralnych i filmowych – Marcina Przybylskiego, Sebastiana Stankiewicza, Lesława Żurka, wykładowcę i dziennikarza – Tomasza Zimińskiego oraz studenta Warszawskiej Akademii Filmowej – Franciszka Kryczka.

Filmy, jak zwykle, pretendowały do czterech kategorii nagród. I tak I miejsce w kategorii szkół średnich przyznano Tobiaszowi Studniarskiemu za obraz IDIOTA z Liceum Plastycznego w Kielcach, II miejsce w tej kategorii zajął film TAK MI DOPOMÓŻ autorstwa Zuzanny Ślusarczyk i Wojciecha Wojtowicza z Liceum Plastycznego im. J. Cybisa w Opolu. W kategorii szkół wyższych I miejsce przyznano produkcji MYŚL POWSZECHNA Antoniego Cammarano z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, II miejsce zajął film SZUKAM Karoliny Belki ze Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach.

Nagrodę specjalną COLLEGIUM HUMANUM przyznano filmowi CHŁÓD Daniela Le Hai ze Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Ten sam tytuł zdobył najwyższą ocenę wśród widzów i otrzymał również Nagrodę Publiczności.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić film animowany POLOWANIE NA JELENIE Michała Kotwicy z Legnickiej Akademii Filmowej.

Na tegorocznym FFFF, poza konkursem, został zaprezentowany film, przygotowany przez młodzież z klas maturalnych naszej szkoły. MECZ wyreżyserował i zmontował  Paweł  Ziarno, scenariusz napisał Franciszek Oracz, autorką zdjęć jest Zuzanna Żurek, muzykę skomponowali i wykonali: Jakub Bańkowski, Tymon Szymański, Kazimierz Szymański oraz Stanisław Szymański. W filmie statystowali: Bartosz Janicki, Ryszard Kiszka, Stanisław Różycki, Mikołaj Stankiewicz, Maciej Warchoł, Michał Załoga i Bartłomiej Ziarno.

Podczas Gali, publiczność, w  przerwach między prezentacją filmów, mogła uczestniczyć w koncertach zespołów młodzieżowych, nie tylko z naszego liceum oraz wysłuchać wywiadów z przedstawicielami jury.

XI edycja FRESH FORM FILM FESTIVAL to już historia, do powstania której przyczyniła się młodzież z Liceum J. Dąbrowskiego, pod kierunkiem uczennic z klasy 3a – Julii Jagieła i Olgi Pawełczyk.
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i gratulujemy determinacji w tworzeniu tak niezwykłego wydarzenia.
DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

Autorem większości zdjęć jest Paweł Ziarno, kl. 4c