Solidarni z Ukrainą – pomoc dla Ukrainy (luty 2022 r.)

W lutym 2022 r. w związku z inwazją Rosji na niepodległą Ukrainę z inicjatywy samorządu szkolnego i wolontariatu włączyliśmy się w akcja pomocy w akcję pomocy humanitarnej dla ukraińskich cywilów.
Na stronie FB Samorządu Uczniowskiego zamieszczono ogłoszenie:

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i Absolwenci,

jako Samorząd Szkolny, we współpracy z gronem pedagogicznym i wszystkimi pracownikami szkoły, włączamy się do pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. Organizujemy zbiórkę i materialnie wspieramy Ukraińców. Załączamy zdjęcia z listami najbardziej potrzebnych rzeczy. Jest wśród nich specjalistyczny sprzęt medyczny. Mamy świadomość, że jego zakup nie jest łatwy, ale być może ktoś ma znajomych lekarzy, sam jest pracownikiem medycznym lub po prostu ma dostęp do takiego sprzętu. Na wagę złota są też powerbanki, krótkofalówki i przedłużacze. Proszę przynosić wszystko, co uważacie za potrzebne! Pamiętajcie, żeby rzeczy były nowe, w dobrym stanie.

Już nie raz pokazaliśmy, że jako społeczność Dąbrowskiego potrafimy pomagać tym, którzy są w potrzebie. Udowodnijmy to raz jeszcze! Rzeczy zanosimy do pomieszczenia rekrutacyjnego obok portierni.

Z góry dziękujemy za Waszą pomoc!

Samorząd szkolny, wolontariat, pani prof. Anna Rajkowska, pani prof. Kinga Szkurłat, pani prof. Agnieszka Korona-Ignatowicz, pani prof. Renata Tula.