COOL-TURA-lne Dąbro (23.02.2018 r.)

23 lutego 2018 r. odbyła się II edycja organizowanego przez uczniów wieczoru artystycznego COOL-TURA-lne Dąbro, w czasie którego uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje talenty.

Już od godziny 16:30 otwarto wernisaż młodych artystów. Po wejściu do pomieszczenia mogliśmy podziwiać kolorowe prace Michaliny, rysunki Alicji, wymagające niezwykłej precyzji modele Mikołaja, a także szkice Joanny. Ścianę zdobiły również wiersze Michała i zdjęcia wykonane przez Magdę. Uwagę przykuwały też piękne obrazy Kacpra.

Około godziny 17:20 na scenie pojawił się Pan Dyrektor Bogdan Madej, który serdecznie powitał zebranych gości. Pierwszym występem był wystawiony przez naszych kolegów ze szkolnego Teatru Nie-Na-Żarty spektakl oparty na motywach „Rybki canero” Juliusza Machulskiego. Kilka minut po 18.00 zaczął się koncert. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Julia Pietrzak, prezentując swój talent wokalny, a podczas jej występu goście wznieśli swoje latarki w górę i poruszali nimi w rytm piosenki Beyoncé „Halo”. Natalia Grzyb zaśpiewała „Mad World”, Marzena Bolc zaprezentowała nagrodzony gromkimi brawami utwór „Miłość w Portofino”, a Laura Wrońska „You Raise Me Up”. W duecie wystąpiły Paulina Michalska i Karolina Urbala z akustyczną wersją piosenki Micromusic „Takiego Chłopaka”. Później oglądaliśmy przepiękny występ Zosi Rubin i Marcina Grabińskiego.

Drugą część występów rozpoczął Wojtek Kowalik, prezentując performance, który został nagrodzony wielkimi oklaskami publiczności. Czarek Brodowski recytował nam zarówno swoje wiersze, jak i „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza. Na akordeonie zagrał dla nas Szymon Tlaga, w którego występ zaangażowali się wszyscy zebrani, klaszcząc w dłonie w rytm muzyki. Jagoda Jaskot zaśpiewała dwie piosenki swojego autorstwa, a na koniec zespół Dopamine wystąpił przed zebraną pod sceną publicznością. Nie sposób było się nie poruszać w rytm granych przez nich piosenek.

Głównymi organizatorkami były Dagmara Włoczewska i Jagoda Jaskot, które od tygodni przygotowywały ten wyjątkowy wieczór. Wieczór artystyczny COOL-TURA-lne Dąbro był wielkim sukcesem i będziemy czekać na jego powtórkę.

Zdjęcia z uroczystości zrobiła Izabela Twardowska, kl. IIF.