Śródmiejskiej Ligi Siatkówki – nasze sukcesy (kwiecień 2023 r.)

Siatkówka to sport, który zawsze cieszył się dużą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. W trakcie rozgrywek nie brakuje emocji, zaciętej walki i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. W kwietniu odbyła się faza finałowa Śródmiejskiej Ligi Siatkówki dla szkół średnich, w których startowała nasza szkoła.

Reprezentowały nas dwie drużyny, w kategorii damskiej i męskiej. Miały okazję zagrać pięć meczów, po jednym z każdą startującą szkołą. Na liście szkół w kategorii damskiej znalazły się szkoły średnie: im. Jana III Sobieskiego, im. Klementyny Hoffmanowej, im. Księcia Józefa Poniatowskiego, im. Gen. Broni Władysława Andersa i im. Stefana Batorego. W kategorii męskiej: Technikum Architektoniczno-Budowlane (TAB), im. Stefana Batorego, im. Księcia Józefa Poniatowskiego, im. Gen. Broni Władysława Andersa, Technikum Kinematograficzno-Komputerowe (TKK).

Trenerem obu zespołów był prof. Łukasz Wojciechowski, który nadzorował każdy mecz i udzielał potrzebnych rad na boisku. Ważnymi osobami są także kapitanowie, którzy odgrywają kluczową rolę w zespole. Oboje z kapitanów, Karolina Gromół i Łukasz Dąbrowski, motywowali zawodników do gry, podtrzymywali ducha walki i przekazywali swoją wiedzę młodszym zawodnikom. Byli dobrymi liderami i inspirowali drużynę do działania. Jednak nic by nie zrobili bez reszty członków, którzy na zawodach wykazali się swoimi umiejętnościami fizycznymi i taktycznymi. Siatkówka to gra długa i intensywna, więc każdy zawodnik musi być wytrzymały i umieć precyzyjnie oraz skutecznie wykonywać podania, zagrywki i ataki. Mogę zapewnić, że na meczach nie zabrakło dużych emocji, a także niespodziewanych zwrotów akcji. Obie drużyny kibicowały sobie nawzajem w trakcie meczów i dzięki swojej liczebności zwracały uwagę innych uczestniczących szkół.

W drużynie damskiej: Ewelina Bartoszek 3C (4), Karolina Gromół 4C (6), Klaudia Szmania 3A (8), Maja Misiura 3D (9), Paulina Mijakowska 3C (11), Hanna Paszczuk 2B (13), Aleksandra Grzybek 1C (15), Zuzanna Rzepkowska 2D (17), Julia Tereszczuk (21).

W drużynie męskiej: Tymon Szymański 3C (1), Tomasz Śniegocki 1C (2), Witek Pełka 3A (3), Łukasz Dąbrowski 4C (4), Jakub Brutkowski 3C (5), Piotr Wojda 4C (6), Piotrek Kaczyński 3C (9), Stefan Szumowski 3E (10), Sebastian Dzienisik 3C (12), Tadeusz Rokicki1A (13), Fryderyk Otolski 3C (14), Patryk Lenarcik 4C (15).

Z sześciu startujących szkół podium mogą zająć tylko trzy. W kategorii damskiej trzecie miejsce zajęła szkoła im. Stefana Batorego, drugie miejsce, im. Klementyny Hoffmanowej, a pierwsze miejsce zajęła szkoła im. Władysława Andersa. Dąbrowski zajął czwarte miejsce, naszej szkole zabrakło zaledwie kilku punktów, aby znaleźć się na podium. W kategorii męskiej trzecie miejsce zajął TAB, drugie miejsce, im. Księcia Józefa Poniatowskiego, a pierwsze… Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego! Panowie dostali się do zawodów finałowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej. Mierzą się z innymi szkołami, które wygrały zawody we własnej dzielnicy. Trzymamy za nich kciuki, a puchar z wygranego meczu Śródmiejskiego znajduje się przy tablicach pod pokojem nauczycielskim.

Faza finałowa Śródmiejskiej Ligi Siatkówki dla szkół średnich była wspaniałym wydarzeniem sportowym, w którym nasza szkoła miała okazję wziąć udział i zaprezentować swoje umiejętności. Zarówno damska, jak i męska drużyna udowodniły swoją wartość, pokazując zaciętą walkę i determinację na boisku. Wykazały się ogromnym profesjonalizmem i poświęceniem, co z pewnością przyczyni się do ich dalszego rozwoju i sukcesów w przyszłości.

Dziękujemy trenerowi i kapitanom za ich ciężką pracę i wspaniałe przygotowanie drużyn do tych zawodów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli okazję wziąć udział w kolejnej edycji Śródmiejskiej Ligi Siatkówki i znów będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniałą grę naszych zawodników i zawodniczek na boisku.

Opracowanie: Maja Misiura, kl. 3d