Wieczór artystyczny Coolturalne Dąbro (marzec 2022 r.)

VI edycja festiwalu Coolturalne Dąbro odbyła się 18 marca 2022 r. Tegorocznym organizatorem była klasa 3cp o profilu mat-fiz-inf, a w szczególności Karolina Gromuł, Maja Goworko, Dagna Przypaśniak, Nikola Ostaszewska, Kornelia Rolka, a także p. prof. Agnieszka Korona-Ignatowicz i p. prof. Monika Tucholska. Przygotowania trwały już od 4 marca, w dekorowaniu sal pomagały nam również inne klasy.

W dniu festiwalu wszystko było dopięte na ostatni guzik, w dekoracjach postawiono na elegancję, przeważała czerń i biel, odrobinę fantazji dodawały ozdobione balonami drzwi oraz piękne rośliny ustawione wzdłuż ścian. W małej sali gimnastycznej znalazła się wystawa rysunków Michała Golca, Gabrieli Białek i Mariki Macukow oraz wiersze uczniów naszej szkoły. Natomiast na scenie w dużej sali gimnastycznej można było na żywo podziwiać twórczość naszych artystów. Festiwal rozpoczął się od spektaklu wystawionego przez teatr Euforia, a dwójka uczniów przedstawiła ciekawą opowieść z elementami poezji polskich romantyków. Następnie przyszła kolei na występy muzyczne – usłyszeliśmy solistów, wśród których znaleźli się: Ola Poćwierz, Aleksandra Grabarczyk, Amelia Bańkowska, Jolanta Cieślak, Augustyn Górny oraz Maja Goworko, wystąpiły również zespoły m.in. „Trytytki”, „The Basshoppers”, „Cherryjam band”, a także dwa duety: absolwenci Anaëlle Putreszai i Michał Skrzyński oraz Marta Borowiec i Magda Gałązka. Po występach artyści udzielali wywiadów, które prowadzili Stanisław Poniakowski i Bernard Zawadzki. Podczas wielu występów publiczność wychodziła na środek i tańczyła do muzyki, obecni nauczyciele również świetnie się bawili. Obsługa techniczna wraz z członkami ochrony dopilnowała, żeby zabawa przebiegała w należytym porządku.

Przez cały czas panowała wesoła, ale również pełna kultury i elegancji atmosfera. Festiwal stał się już tradycją tej szkoły, więc z jego organizacją wiązała się pewna presja, ale na szczęście podołaliśmy wyzwaniu i podtrzymaliśmy wysoki poziom imprezy.

Opracowanie: orgaznizatorzy Coolturalnego Dąbro