Zielona szkoła – wyjazd integracyjny klas pierwszych do Murzasichla (wrzesień 2019 r.)

W tym roku w szkole zostały utworzone dwie grupy pierwszych klas: po gimnazjum i po szkole podstawowej. Absolwenci podstawówek pojechali na wycieczkę integracyjną w pierwszym terminie, natomiast absolwenci gimnazjów ‒ w drugim.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do ośrodka, mieliśmy czas na zakwaterowanie i rozpakowanie walizek. Każdy był ciekawy, jak wyglądają pokoje innych. Mimo tego, że już trochę poznaliśmy się w szkole, zachowywaliśmy pewien dystans.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Wjechaliśmy kolejką linowo-terenową na Gubałówkę i odbyliśmy spacer do Polany Szymoszkowej. Później zjechaliśmy kolejką krzesełkową i zwiedzaliśmy „stare” Zakopane, w tym oczywiście Krupówki.

Trzeciego dnia odbyliśmy pieszą wycieczkę do Rusinowej Polany. Pogoda niestety zaczęła się psuć. Było zimno i mokro, ale udało nam się dobrze spędzić ten czas. Bardzo podobały mi się widoki, a gęsta mgła tworzyła niezwykle tajemniczą atmosferę.

Czwarty dzień poświęcony był wycieczce do muzeów. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej i Muzeum Jana Kasprowicza. Wieczorem odbyło się spotkanie w Izbie Regionalnej. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o kulturze Podhala i spróbowaliśmy pysznej kwaśnicy.

Następnego dnia wybraliśmy się na długą wędrówkę do Doliny Kościeliskiej. Podczas odpoczynku w schronisku obserwowaliśmy, jak zaczyna coraz bardziej padać. Wracaliśmy w deszczu, co było nieprzyjemnym przeżyciem. Na szczęście dosyć szybko znaleźliśmy się w swoich pokojach.

Piąty dzień spędziliśmy w ośrodku. Braliśmy udział w zajęciach integracyjnych z psychologiem. Zadania, którym musieliśmy podołać, były bardzo ciekawe. Dzięki nim każdy mógł przedstawić się dokładniej klasie i poznać resztę. Pracowaliśmy też w grupach, na przykład nad herbem klasy.

Ostatniego dnia zaraz po śniadaniu opuściliśmy Murzasichle. Wyjazd moim zdaniem spełnił swoje kluczowe zadanie ‒ zintegrował naszą klasę i dał czas na poznanie wielu nowych osób.