Dzień Patrona (listopad 2022 r.)

14 listopada przypadają urodziny Jarosława Dąbrowskiego – Patrona naszego Liceum. Z tej okazji, jak co roku, obchodziliśmy wtedy jego Święto. Tego dnia w naszym liceum odbywają się zazwyczaj różne spotkania oraz konkursy związane ze szkołą. Organizatorkami Dnia Patrona były pani prof. Ewa Kniaziołucka, pani prof. Ilona Oleksiak i pani prof. Anna Rajkowska.

Wydarzenie rozpoczęło się od konkursu wiedzy na temat Jarosława Dąbrowskiego oraz naszego Liceum. Z każdej klasy pierwszej wybrani zostali dwaj przedstawiciele, którzy odpowiadali na pytania o Patrona lub szkołę. Konkurs prowadziła pani prof. Ewa Knaziołucka. Zwyciężyły ex aequo klasy 1b oraz 1e.

Później odbył się konkurs artystyczny na temat życia Patrona dla klas pierwszych i drugich. Zwycięskimi pracami okazały się plakat klasy 1a, film klasy 1e pt. „Jeden z sześciu”, piosenka klasy 2c pt. „Dąbroopowieści” oraz przedstawienie klasy 2a pt. „Dąbrowskiˮ i film klasy 3e pt. „Jak dobrze być w domu”.

Klasy pierwsze, drugie i trzecie miały możliwość uczestniczenia również w spotkaniach z absolwentami szkoły. Opowiedzieli oni o swoich przygodach w XXXVII LO, o tym, czym teraz się zajmują, a także udzielili nam wielu cennych rad na przyszłość.

W czasie przerw uczniowie mieli możliwość odwiedzania bufetów przygotowanych przez klasy czwarte, biorące udział w konkursie na najsmaczniejsze jedzenie i najładniejsze stanowisko. Największą liczbę głosów otrzymała klasa 4b, a zebrane fundusze zostały przekazane Stowarzyszeniu na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, z którym od lat współpracuje nasz szkolny wolontariat, oraz w części przeznaczone na sadzonki do szkolnego ogródka.

Wszystkie zwycięskie klasy otrzymały od firmy Italmex Warszawa Sp. z.o.o. kosz słodko-słonych przekąsek, a zdobywcy pierwszego miejsca bilety do kina dla całej klasy ufundowane przez Radę Rodziców.

Opracowanie: Zuzanna Bała, kl. 3a.
Autorami zdjęć są: Laura Jawiczuk, kl. 2b,  Natasza Kołodkiewicz, kl. 2b, Paweł Ziarno, kl. 3c.