9 edycja Fresh Form Film Festival (listopad 2021 r.)

Fresh Form Film Festival to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany od 2013 r. przez uczniów naszego liceum. Został stworzony z myślą o młodych, kreatywnych uczniach liceum i studentach z pasją, którzy chcą zaprezentować swoje krótkometrażowe filmy przed profesjonalnym jury.

W tym roku 19 listopada 2021 r. o godz. 17.00 odbyła się IX edycję festiwalu. Był to wieczór pełen filmowych emocji zarówno u nas w szkole, stacjonarnie, jak dla widzów oglądających transmisję on-line.

Opiekunką festiwalu była jak co roku pani prof. Aneta Jarosińska, a organizatorkami Gabriela Hołdys z klasy 3ap i Klara Kucharska z klasy 3dp.

Zwycięzcy tegorocznej edycji FFFF:

W kategorii Szkoły średnie zwyciężyła Zofia Żarska, twórczyni filmów „Konstrukcja idealnaˮ oraz „TeaTimeˮNagrodą w tej kategorii był gimbal ufundowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, dwa vouchery  dwuosobowe na wybrany spektakl z cyklu „Spektakl misyjny” w Teatrze Kamienica, a także wizyta w nowoczesnym Studiu Nagrań w Teatrze Kamienica ufundowana przez Szkołę Rzemiosł Artystycznych KamArti oraz bilet na 10. edycję festiwalu filmowego „Kino w Trampkach”.

W kategorii Szkoły wyższe zwycięzcą został Daniel Le Hai, twórca filmów „Maskaˮ, „Ikarˮ oraz „Odyseuszˮ. Nagrodą w tej kategorii był gimbal ufundowany przez Społeczną Akademię Nauk i bilet na 10. edycję festiwalu filmowego „Kino w Trampkach”.

Specjalną nagrodę jury otrzymał Piotr Kaźmierczak, twórca filmów „Błąd systemuˮ oraz „DziuraˮNagrodą w tej kategorii była „Karta Unlimited” do sieci kin Cinema City ufundowana przez firmę GWW i bilet na 10. edycję festiwalu filmowego „Kino w Trampkach”.

Specjalną nagrodę publiczności otrzymali Jan Olszewski i Zuzanna Stanek, twórcy filmu „I tylko milczeć…ˮ . Nagrodą w tej kategorii była „Karta Unlimited” do sieci kin Cinema City ufundowana przez firmę GWW i bilet na 10. edycję festiwalu filmowego „Kino w Trampkach”.

Organizacja FFFF zaczęła się już wiele miesięcy przed 19 listopada, ale samo przygotowanie dekoracji do wydarzenia rozpoczęło się dwa dni wcześniej.W przygotowaniach do festiwalu brało wielu uczniów naszej szkoły. Osoby zaangażowane były podzielone na pięć grup.

  • Komunikację odpowiedzialną za kontakt i pozyskiwanie patronów i jury. Koordynatorkami tej grupy były Gabriela Hołdys i Maria Horodniczy.
  • Produkcję zajmującą się przede wszystkim wystrojem sali na galę i ostatecznymi przygotowaniami przed festiwalem. Przewodniczącymi grupy były Natalia Kazimierska i  Ewelina Użarowska.
  • Projektowanie odpowiedzialne za projekt gali, rozpisanie kosztorysu festiwalu, które zawdzięczamy Izabeli Koperkiewicz i Julii Jasińskiej.
  • Finanse zapewniające sponsorów przedsięwzięcia – odpowiadała za nie Klara Kucharska.
  • Marketing zajmujący się nagłośnieniem i reklamą projektu w mediach społecznościowych – zajmowała się nim Wiktoria Zakrzewska.

Wsparcie i realizację techniczną zapewniła firma Sanatune, założona przez czterech absolwentów naszego liceum: Stanisława Grabowskiego, Antoniego Grabowskiego, Kacpra Grzelaka i Mikołaja Kucharskiego oraz Piotra Mroza.

Galę prowadzili: Barbara Gawkowska (kl. 3ag), Bernard Zawadzki (3ap), Augustyn Górny (3dp) i Dominika Marzec (3bg).

W jury tegorocznej edycji zasiedli Łukasz Jasina, Magdalena Waligórska-Lisiecka oraz Mateusz Lisiecki.  To oni oceniali filmy i zadecydowali o przyznawaniu nagród dla uczestników. Jednak publiczność również mogła wybrać film, który według niej zasługiwał na duże wyróżnienie– każdy widz otrzymał maila z ankietą, by zaznaczyć tytuł, który mu najbardziej zapadł w pamięć.

O IX edycji festiwalu mówiono także w telewizji. Na kanale TVP3 Warszawa ukazał się wywiad dotyczący FFFF, którego udzieliły Gabriela Hołdys i Wiktoria Zakrzewska (kl. 3ap).

Strona festiwalu na Facebooku: FFFF – Facebook (odnośnik otwiera się w nowej karcie).