9 edycja Fresh Form Film Festival (listopad 2021 r.)

Fresh Form Film Festival to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany od 2013 r. przez uczniów naszego liceum. Został stworzony z myślą o młodych, kreatywnych uczniach liceum i studentach z pasją, którzy chcą zaprezentować swoje krótkometrażowe filmy przed profesjonalnym jury.

W tym roku 19 listopada 2021 r. o godz. 17.00 odbyła się IX edycję festiwalu. Był to wieczór pełen filmowych emocji zarówno u nas w szkole, stacjonarnie, jak dla widzów oglądających transmisję on-line.

Opiekunką projektu była Pani Profesor Aneta Jarosińska, a organizatorkami Gabriela Hołdys z klasy 3ap i Klara Kucharska z klasy 3dp.

Zapraszamy również na stronę festiwalowego Facebook’a: FFFF – Facebook (odnośnik otwiera się w nowym oknie).

Poniżej kilka informacje o zwycięzcach tegorocznej edycji festiwalu FFFF.

W kategorii Szkoły średnie zwyciężyła Zofia Żarska, twórczyni filmów Konstrukcja idealna oraz TEA TIME. Nagrodą w tej kategorii był gimbal ufundowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, dwa vouchery  dwuosobowe na wybrany spektakl z cyklu „Spektakl Misyjny” w Teatrze Kamienica, a także wizyta w nowoczesnym Studiu Nagrań w Teatrze Kamienica ufundowana przez Szkołę Rzemiosł Artystycznych KamArti oraz bilet na 10. edycję festiwalu filmowego “Kino w Trampkach” 2022 roku.

W kategorii Szkoły wyższe zwycięzcą został Daniel Le Hai, twórca filmów Maska, Ikar oraz Odyseusz. Nagrodą w tej kategorii był gimbal ufundowany przez Społeczną Akademię Nauk i bilet na 10. edycję festiwalu filmowego “Kino w Trampkach” 2022 roku.

Specjalną nagrodę Jury otrzymał Piotr Kaźmierczak, twórca filmów Błąd systemu oraz DZIURA. Nagrodą w tej kategorii była “Karta Unlimited” do sieci kin Cinema City ufundowana przez firmę GWW i bilet na 10. edycję festiwalu filmowego “Kino w Trampkach” 2022 roku.

Specjalną nagrodę publiczności otrzymał Jan Olszewski i Zuzanna Stanek, twórcy filmu I tylko milczeć… . Nagrodą w tej kategorii była “Karta Unlimited” do sieci kin Cinema City ufundowana przez firmę GWW i bilet na 10. edycję festiwalu filmowego “Kino w Trampkach” 2022 roku.