Zajęcia pozalekcyjne

Opis zajęć

Proponujemy naszym uczniom różnorodne formy zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Organizujemy lekcje muzealne, seminaria z udziałem pracowników naukowych, warsztaty wyjazdowe. Czytaj więcej.

Fresh Form Film Festival

Fresh Form Film Festival to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany od 2013 r. przez uczniów naszego liceum. Został stworzony z myślą o młodych, kreatywnych uczniach liceum i studentach z pasją, którzy chcą zaprezentować swoje krótkometrażowe filmy przed profesjonalnym jury. Czytaj więcej.

Teatr Nie-Na-Żarty

Nasze koło teatralne, które nosi intrygującą nazwę Teatr Nie-Na-Żarty pozwala uczniom na poznanie tajników gry aktorskiej i reżyserii, przygotowanie spektakli teatralnych i kabaretowych, dekoracji, strojów i muzyki. Praca nad rolą staje się prawdziwą przygodą artystyczną. Czytaj więcej.

Gazetka Propozycje

Nasze czasopismo, tworzone przez uczniów należących do koła dziennikarskiego, powstało ponad 23 lata temu. Jednak „Propozycje” to nie tylko samo pisanie tekstów – to również liczne projekty, warsztaty dziennikarskie i wyjścia do redakcji poczytnych tytułów na polskim rynku wydawniczym. Czytaj więcej.

Wolontariat

Szkolny wolontariat liczy kilkudziesięciu członków. To bardzo aktywna grupa młodych ludzi, którzy pracują z dziećmi w świetlicy środowiskowej, organizują akcje charytatywne, karnawałowy bal dla dzieci, bywają w pobliskim szpitalu dziecięcym, oddają krew współorganizują szkolne imprezy. Czytaj więcej.