Prace projektowe – ekonomia w praktyce (2023/2024)

W ciągu roku szkolnego poszczególne klasy pracowały nad projektami w ramach przedmiotu ekonomia w praktyce, prowadzonego przez panią prof. Joannę Górniak. Poniżej relacje poszczególnych grup.

Wycieczki klas o profilu matematyczno-geograficznym do Muzeum Geodezji

Grupa projektowa: Wiktoria Krawczyk, Michalina Hertig, Milena Myszka – klasa 2e

W okresie listopad – grudzień 2023 roku dla wszystkich klas o rozszerzeniu matematyczno-geograficznym zorganizowane zostały wycieczki do Muzeum Geodezji założonego przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne. Muzeum mieści się w nowej siedzibie firmy na warszawskich Młocinach. Uczniowie brali udział w wykładzie wygłoszonym przez wiceprezesa firmy WPG pana Jacka Uchańskiego, który przybliżył uczestnikom, czym jest i czym zajmuje się geodezja. Po wykładzie nastąpiło zwiedzanie muzeum, w którym znajduje się sprzęt używany przez geodetów m.in. do dokonywania pomiarów zarówno dawniej, jak i współcześnie. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkową publikację dokumentującą historię WPG oraz jego działalność.

Celem całego projektu było pogłębienie u uczniów naszej szkoły wiedzy na temat geodezji oraz wskazanie im kierunków studiów związanych z tą dziedziną geografii.

Opracowanie: Wiktoria Krawczyk, kl. 2e

Kolejne relacje już wkrótce.
Zapraszamy.