Dzień Patrona (listopad 2021 r.)

15 listopada 2021 roku odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji zorganizowane zostały różne konkursy oraz spotkania.

Klasy pierwsze rywalizowały o wygraną w konkursie Wiedzy o patronie oraz na najlepszy plakat o tematyce Pierwsze kroki w Dąbrowskim. W pierwszej konkurencji zwyciężyła klasa 1b, a w drugiej 1a.

Klasy drugie oraz trzecie po podstawówce miały za zadanie przygotować filmy dotyczące naszej szkoły. Wśród klas drugich zwyciężył film, który był teledyskiem do piosenki Dzieci wybiegły Elektrycznych Gitar, nakręcony przez klasę 2d. Wśród klas trzecich zwyciężyła klasa 3ap, która zaprezentowała film pt. XXXVII LO widziane oczami Jarosława Dąbrowskiego.

Dla klas drugich i trzecich przewidziane były również spotkania z absolwentami naszej szkoły. Byli uczniowie Dąbrowskiego podzielili się swoimi doświadczeniami z okresu nauki, zabawnymi wspomnieniami oraz radami, którymi chcieliby zainspirować młodych ludzi. Rozmaite historie naszych absolwentów dowodzą, że nie trzeba być „orłem”, aby osiągnąć sukces.

Miłą niespodzianką podczas obchodów Dnia Patrona była wizyta Pana Dyrektora Bogdana Madeja.

Organizatorką Dnia Patron była prof. Anna Rajkowska.

Opracowanie tekstu: Alicja Niechciał, kl. 1b