Gazetka Propozycje

Nasze czasopismo powstało w marcu 1997 roku. Przez te wszystkie lata w fotelu redaktora naczelnego zasiadało ponad dwudziestu uczniów Liceum Dąbrowskiego. Pod kierunkiem pani prof. Jadwigi Gaudasińskiej czuwali oni nad systematycznym wydawaniem tekstów pióra młodych dziennikarzy.

Jednak „Propozycje” to nie tylko pisanie tekstów. To również liczne projekty, warsztaty dziennikarskie i wyjścia do redakcji najbardziej poczytnych tytułów na polskim rynku wydawniczym. Przez ponad 20 lat zdołaliśmy odwiedzić miejsca pracy redaktorów: „Życia Warszawy”, „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej”, „Polityki”, „Wprost” i „Więzi”. Wielokrotnie braliśmy udział w przeglądach i konkursach dla gazetek szkolnych w Warszawie i całej Polsce. Byliśmy nagradzani. Dowodem uznania jest blisko 40 dyplomów, które ozdabiają ściany szkolnej biblioteki. Na łamach „Propozycji” publikowane są teksty z wielu różnych dziedzin. W gronie redakcyjnym znajdują się miłośnicy sportów ekstremalnych, kinematografii, muzyki, literatury czy zapaleni felietoniści oraz poeci.

Można by długo wymieniać tematy, jakie były poruszano w kolejnych numerach. Jednak mimo zmian i modernizacji jednymi z ważniejszych działów naszej gazetki są między innymi: historia, literatura, architektura, sztuka i film.

Opracowała: Tatiana Zalewska

Redaktorzy gazetki szkolnej Propozycje – 1997-2015