Coolturalne Dąbro (luty 2020 r.)

28 lutego 2020 roku odbył się artystyczny wieczór nad wieczorami, dzieło mat-fizów z Dąbrowskiego, oaza sztuki, słowem – Coolturalne Dąbro, wydarzenie, podczas którego uczniowie naszej szkoły, i nie tylko, mogli prezentować swoje talenty.

O 17:10 wszystko ruszyło. Powitani ciepłymi, zagrzewającymi słowami pana Dyrektora oraz przez prowadzących, Łukasza Wróbla i Alicję Brzósko, zebrani w dużej sali gimnastycznej goście mogli oglądać spektakl „Brancz” autorstwa Juliusza Machulskiego w wykonaniu szkolnego teatru „Nie-Na-Żarty”.

W przerwie pomiędzy wystąpieniami artystów w głównej sali można było posłuchać wykładu Izabeli Zubko, poetki, która opowiadała o swojej twórczości, obejrzeć wystawę obrazów naszych artystów – Anäelle Putreszy i Wiktora Styka, wysłuchać wierszy Jana Zawadzkiego. Do dyspozycji zainteresowanych był ponadto darmowy bufet przygotowany i prowadzony przez zastęp gastronomiczny.

Po tym cała uwaga skupiła się na występie wokalistów – Karoliny Wiśniewskiej, Anny Konopki, Kingi Bułas oraz Michała Czyczyły – i poezji odczytanej przez autorkę, Dorotę Pisarek.

Klaudyna Zając z Frankiem Tkaczykiem i Dominika Marzec z Mateuszem Kucharczykiem rozpoczęli następną część naszego wieczorku. Następnie na scenę dumnie wkroczył Kwartet Jazzowy, zaraz po nim zespół Openmind, a po krótkiej przerwie The 99’s, Młody Ozzy x Mtvil x Jaytee, Cheryy Jam, Casiopeia, Notontime oraz Dźwiękowcy.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że tak ważne wydarzenie nie odbyłoby się bez ciężkiej pracy głównej organizatorki – Klaudii Jaszczerskiej, a także kierowanego przez nią bohaterskiego sztabu uczniów i odpowiedzialnych nauczycieli: pani profesor Agnieszki Korony-Ignatowicz, pani profesor Anny Gdak, pani profesor Ilony Oleksiak oraz pani profesor Moniki Tucholskiej.

Och, wspaniali ulubieńcy muz, powróćcie do nas w przyszłym roku!

Opracowanie: Adriana Konysz