DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO LO

W dniu 18.04.2024r. odbył się dzień otwarty dla kandydatów do naszej szkoły. W roku szkolnym 2024/25 powstanie pięć oddziałów, dlatego tegoroczne klasy przygotowały pięć stanowisk pod kątem profilów na przyszły rok. Klasa IIa przygotowała stanowisko dotyczące klasy humanistycznej, IIb – klasy lingwistycznej, IIc – matematyczno-fizycznej, IId – biologiczno- chemicznej, IIe i IIf – matematyczno-geograficznej.

Stoiska poszczególnych profilów były imponujące: pojawiły się na nich nie tylko pomoce naukowe – np. przekrój korzenia rośliny, ale i zeszyty z wzorcowymi notatkami, ciasta na poczęstunek, cytaty z poezji oraz ciekawostki naukowe na fiszkach – do zabrania przez odwiedzających stoiska. Nasi uczniowie nawet próbowali odpytywać kandydatów z różnych przedmiotów – np. z fizyki.

Odwiedziło nas wiele osób – kandydaci i ich rodzice. Nasza szkoła cieszy się ogromnym zainteresowaniem, więc czekamy na kolejnych uczniów, którzy będą lubili LO im. Jarosława Dąbrowskiego tak jak obecni.