Działalność samorządu szkolnego 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 zaczął się jak wiele innych i nic nie zapowiadało wydarzeń wcześniej niespotykanych, które nadciągnęły wiosną 2020 roku. Samorząd Uczniowski realizował wiele przedsięwzięć, m.in. Dąbro Dziady. Uczniowie przebierali się za znane z filmów oraz seriali postacie i nie byli tego dnia pytani przez nauczycieli. Ponadto w ramach niespodzianki można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia – aby wprowadzić uczniów w świąteczny nastrój – zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej udekorowaną klasę. Nasze koleżanki i nasi koledzy zaskoczyli nas kreatywnością i przygotowali naprawdę piękne dekoracje. Nagrodę główną w postaci wycieczki do Centrum Nauki Kopernik zdobyła klasa 1bg, której aranżacja okazała się najbardziej urzekająca.

Na początku 2020 roku zorganizowaliśmy cieszący się dużym zainteresowaniem Bal Zimowy. Była to niezapomniana impreza w pięknej oprawie zarówno wizualnej, jak i muzycznej. Tańczyliśmy nasz narodowy taniec – polonez oraz belgijkę, ale nie zabrakło również piosenek najbardziej znanych współczesnych wykonawców. Nasi wspaniali prowadzący sprawili, że nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Po balu pytano nas, czy moglibyśmy zorganizować Bal Wiosenny.

W marcu, krótko po naszym powrocie z ferii zimowych, do Polski nadciągnęła pandemia koronawirusa, która uniemożliwiła nam realizację dalszych planów, m.in. wcześniej wspomnianego Balu Wiosennego. Odtąd samorząd uczniowski pracował zdalnie.

Zamiast dnia otwartego dla kandydatów przygotowaliśmy prezentację szkoły w postaci filmiku oraz uruchomiliśmy adres mailowy, na który można nadsyłać pytania związane z życiem szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się zrealizować nasze pozostałe pomysły.

Opracowanie: samorząd szkolny 2019/2020