Samorząd szkolny (2021/2022)

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022:

Przewodniczący: Michał Byczy, kl. 3ap,
Z-ca Przewodniczącego: Natalia Kazimierska, kl. 3ap,
Skarbnik: Aleksandra Staroń, Mikołaj Bartkowski, kl. 3dg,
Sekretarz: Aleksander Schön, kl. 3dp,
Podsekretarz: Magdalena Staszak, kl. 1e.

Opiekunami samorządu są prof. Małgorzata Piskorz oraz prof. Anna Rajkowska.

Działania Samorządu Uczniowskiego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022:

 1. Zaprojektowaliśmy ulotki informacyjne dla pierwszoklasistów – chcieliśmy, aby nowa szkoła nie była dla nich obca i tajemnicza i żeby łatwiej mogli odnaleźć się w budynku naszego Liceum.
 2. Zaangażowaliśmy się w organizację rozpoczęcia roku szkolnego oraz ślubowania pierwszoklasistów.
 3. Wprowadziliśmy naszą szkołę do struktur Stowarzyszenia Warszawskich Szkół Średnich, które otworzyło nam furtkę do wielu ciekawych i pożytecznych akcji. Do tej pory włączyliśmy się w charytatywną akcję „Błękitny tydzieńˮ, w której pomógł nam wolontariat. SWSS ułatwia kontakt z innymi samorządami warszawskich liceów.
 4. Zorganizowaliśmy Dąbrodziady. Każda klasa losowała temat zgodnie z nim dobierała stroje. Dąbrodziady odbyły się 29 października i cieszyły się dużym zainteresowaniem– zdecydowana większość była przebrana!
 5. Pomogliśmy w organizacji Dnia Patrona naszej szkoły.
 6. Nakleiliśmy obiecany pasy, które usprawniły ruch na schodach. Mamy nadzieję, że też widzicie różnicę!
 7. W ostatnie piątki miesiąca organizujemy tematyczne piątki. Wśród podsyłanych przez Was tematów przebrań wybieramy najciekawsze. Uczniowie przebrani z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi.
 8. Po raz kolejny przeprowadziliśmy charytatywną akcję „Szlachetna Paczkaˮ. Wszystko zawdzięczamy Waszej pomocy oraz aktywnemu zaangażowaniu się w przygotowanie akcji.
 9. Zmieniliśmy dekoracje w gablotach Samorządu Uczniowskiego.
 10. Zorganizowaliśmy zdjęcia klasowe.
 11. Aktywnie pracowaliśmy nad utworzeniem Bazy Talentów, która już niedługo będzie gotowa. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje talenty!
 12. Jak co roku we współpracy z firmą bluzup przygotowaliśmy bluzy ze szkolnymi grafikami. Zaprojektowano nowe logo szkoły, które zdobiło 136 bluz zakupionych przez uczniów i nauczycieli Liceum. Gama kolorów w tym roku była wyjątkowo szeroka – można było zakupić między innymi bluzę w kolorze camelowym.

Działania Samorządu Uczniowskiego w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022:

 1. Drugi semestr Samorząd Szkolny zaczął od przygotowania poczty walentynkowej, która jak co roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie wysłali do siebie niemal 300 walentynek w formie on-line.
 2.   Mieliśmy bardzo dużo pomysłów na rozmaite akcje (m.in. zorganizowanie balu wiosennego), lecz wojna, która wybuchła u naszych sąsiadów, zupełnie zmieniła naszą pracę. Skupiliśmy się na pomocy Ukraińcom. Zorganizowaliśmy zbiórkę rozmaitych artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców. Na bieżąco klasy przygotowywały także kanapki, które zawoziliśmy na Dworzec Zachodni. Wspieraliśmy także wszelkie oddolne charytatywne akcje uczniów. Bez wątpienia najgłośniejszym wydarzeniem był Dzień Ukraiński zorganizowany przez uczniów klasy 2e. Bardzo się cieszymy, że w tak trudnym czasie społeczność Dąbrowskiego jeszcze raz pokazała, że potrafi pomagać jak nikt inny!
 3.   W tym roku udało nam się także wyłonić dwóch reprezentantów do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście – Michała Radzkiego z klasy 3ap oraz Saszę Witek z klasy 2a. Dzięki temu w kwietniu mogliśmy wziąć udział w Śródmiejskiej Konferencji Samorządów Uczniowskich, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących możliwości, jakie mają samorządy szkolne.
 4.  Tuż przed maturami przygotowaliśmy dla abiturientów symboliczne upominki. Słoniki „na szczęście” leżały na każdym krześle podczas zakończenia roku szkolnego dla maturzystów.