Ślubowanie klas pierwszych (październik 2019 r.)

Tegoroczne ślubowanie klas pierwszych odbyło się dokładnie w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej – 14 października. Obecny rok szkolny był pod wieloma względami nietypowy i takie też było samo ślubowanie. Odbyło się ono w dwóch turach ze względu na dwie grupy klas pierwszych – tych, które rozpoczęły 3-letnie liceum po gimnazjum i tych, które rozpoczęły 4-letnie liceum po szkole podstawowej.

Potem rozpoczęła się część artystyczna. W grupie uczniów 4-letniego liceum wystąpili najpierw chłopcy z klasy 1ep: Mateusz Ceran, Karol Czerwiński, Aleksander Olędzki, Maciej Sokołowski i Adam Wyszyński. Zaprezentowali oni piosenkę zespołu Imagine Dragons pod tytułem „Believerˮ przy akompaniamencie dźwięków z użyciem nietypowych instrumentów – garnków, butelek, patyków. Widownia była pod wrażeniem.

Następnie przedstawicielka klasy 1bp – Natalia Brach – recytowała z wyjątkową werwą wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywaˮ. Dziewczyny z klasy 1ap – Hanna Gumiela i Karolina Piegat – wykonały brawurowo pieśń Cohena „Allelujaˮ, a następnie klasa Idp – wszyscy bez wyjątku – zaśpiewali piosenkę zespołu ABBA „Mamma miaˮ. Ukoronowaniem części artystycznej w klasach po szkole podstawowej był występ Bernarda Zawadzkiego z klasy 1ap, który wyrecytował „Redutę Ordonaˮ Adama Mickiewicza.

Część artystyczną przygotowaną przez klasy po gimnazjum rozpoczęła Barbara Gniewkowska z klasy Iag piosenką Adele „Rolling in the deepˮ. Doskonały wokal zaprezentowała też Julia Wiśniewska z klasy 1cp z akompaniamentem Mikołaja Pytlasa, prezentując nieco inaczej tę sama piosenkę. Potem wystąpili uczniowie z klasy IBG – Agata Gronek, Wiktoria Bachara, Nikola Laskowska, Marta Frąckiewicz, Dominika Marzec, Wiktoria Kowalska, Zuzanna Dziewulska, Zuzanna Prędota oraz Antoni Zalewski, Maksymilian Fordoński, Michał Szczerba i Maksymilian Michalak, którzy wykonali piosenkę zespołu Rotary „Już nie ma dzikich plażˮ. Akompaniowała im na ukulele koleżanka z klasy Monika Wielądek.

Obiema grupami opiekowała się pani prof. Joanna Trojanowska-Kołodziejczyk.