Bal zimowy (luty 2023 r.)

W piątek wieczór 3 lutego pierwszy raz od rozpoczęcia pandemii Samorząd Uczniowski miał możliwość zorganizowania Balu Zimowego. Ponad dwa tygodnie wcześniej odbyły się zapisy przez formularz Google. Zainteresowanie było ogromne, a pula wejściówek dla 250 osób wyczerpała się w zaledwie 20 minut. Szczęśliwcy, którym udało się zapisać, przyszli do szkoły na 18.00.

O 18:15 nastąpiło oficjalne otwarcie, na którym przewodnicząca Agata i wiceprzewodniczący Stefan podziękowali wszystkim za przybycie i przedstawili plan balu.

Samorząd Uczniowski przy wsparciu Rady Rodziców i Dyrekcji zorganizował profesjonalną oprawę muzyczną z DJ-em oraz dyskotekowym oświetleniem. W małej sali gimnastycznej znajdował się bufet z napojami i przekąskami oraz strefa do zdjęć.
Dużą atrakcją okazała się fotobudka. Robiła ona po trzy zdjęcia i od razu drukowała je w postaci kolażu z podpisem „Bal Zimowy XXXVII LO”. Kolejka do fotobudki się nie kończyła.

O godzinie 19.00 obejrzeliśmy występ taneczny uczniów z klasy 4b, który pierwszy raz pokazali na swojej studniówce. Byliśmy pełni uznania, bo naprawdę robił wrażenie.

Kolejna atrakcja tego wieczoru to konkurs na króla i królową balu. Od 19.00 do 20.00 uczestnicy mogli zapisać na karteczce imię i nazwisko kandydatki i kandydata do tytułu. Następnie karteczkę należało wrzucić do urny stojącej na korytarzu.
Po przeliczeniu głosów okazało się, że królem został Mateusz Cymerman, a królową Maja Maciejczyk. Po koronacji poproszono ich o wspólny taniec do piosenki „Perfect” Eda Sheerana.

Wszyscy się świetnie bawili, szkoda było zejść z parkietu. Ostatecznie o godzinie 21.00 impreza dobiegła jednak końca.

Opracowanie: Agata Hołdak, kl. 3e

Autorem części zdjęć jest m.in. Paweł Ziarno, kl. 3c