Biblioteka – uwalniamy ksiażki na wiosnę

Biblioteka szkolna od 21 marca 2022 r. podjęła działanie uwalniania książek, które nie stanowią jej księgozbioru. Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W szkole na drugim piętrze przy bibliotece szkolnej zostały zaadoptowane dwa parapety, które posłużą za półki bookcrossingowe. Z tego miejsca pobieramy ksiażkę i tutaj ją zostawiamy. Możesz wpisać swoje imię do metryczki na wewnetrznej okładce ksiażki. Dzięki tej informacji dowiemy się ile razy książka była w podróży.

Tutaj nie obowiazują terminy zwrotu!
Miłej lektury!

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. zyskując duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli “krążąca książka” lub “książka w podróży”. Bookcrossing polega na pozostawieniu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, kawiarnia, galeria, kino, pociąg itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych (półki, stoliki, regały) po to, by znalazca mógł je sam przeczytać lub zabrać z myślą o mamie, bracie czy koledze.

Zapraszamy, przyłącz się do akcji!!!
Logo akcji bibliotecznej - Walniamy książki na wiosnę