15.04.2021 r.
Dla kandydatów do klas I
– Wirtualny Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy na „Dzień otwarty dla kandydatów” do naszej szkoły – XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.
„Dzień otwarty” odbędzie się 15 kwietnia 2021 roku w godzinach 17:00-18:30.
Z powodu pandemii wydarzenie zaplanowane jest w formie on-line na platformie Facebook. Dzień otwarty odbędzie się w formie transmisji na żywo, podczas której będziecie mogli uzyskać szczegółowe informacje o szkole, między innymi zadając pytania dyrekcji, nauczycielom, psychologowi szkolnemu oraz uczniom.

Jak nas znaleźć?
To proste! Należy wyszukać na Facebooku stronę: „Samorząd Uczniowski 37 LO im. J. Dąbrowskiego” i odnaleźć tam wydarzenie o nazwie „Dzień otwarty w Dąbrowskim”. Następnie należy wejść w wydarzenie i kliknąć „Wezmę udział” – i gotowe!
Każdy powinien otrzymać powiadomienie, gdy rozpocznie się transmisja na żywo. Zachęcamy do odwiedzania strony wydarzenia i zapoznania się z dostępnymi materiałami oraz infografiką.
Możesz również dołączyć do wydarzenia za pomocą linku: www.facebook.com/events/898891390957313 (odnośnik otwiera się w nowej zakładce).

Harmonogram „Dnia otwartego dla kandydatów”:

 • 17:00-17:15 – rozmowa z Dyrekcją i czas na zadawanie pytań o przebieg rekrutacji.
  Dyrekcja przedstawi podstawowe informacje o szkole oraz te dotyczące rekrutacji do naszego liceum na rok szkolny 2021/2022. Będzie również czas na zadanie pytań Dyrekcji.
 • 17:15-17:30 – uczniowie szkoły opowiadają o klasach i wydarzeniach kulturalnych w szkole.
  Uczniowie przedstawią oddziały zaplanowane na rok szkolny 2021/2022 oraz opowiedzą również, jak wygląda szkoła i nauka w niej z perspektywy ucznia. Będą również informować o festiwalach oraz wymianach międzynarodowych organizowanych przez nasze liceum. W tym czasie odbędzie się także krótki wywiad z organizatorką tegorocznej edycji Fresh Form Film Festival, która opowie, jakie możliwości daje zaangażowanie się w takie działania.
 • 17:30-17:50 – rozmowa z nauczycielami i psychologiem szkolnym.
  Nauczyciele i psycholog szkolny opowiedzą o lekcjach, sposobie nauczania poszczególnych przedmiotów oraz o dodatkowych zajęciach. Dowiecie się jak wygląda codzienność w naszej szkole.
 • 17:50-18:10 – czas na zadawanie pytań uczniom oraz nauczycielom.
  Będzie możliwość zadawania pytań uczniom oraz nauczycielom. Chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące naszego liceum.
 • 18:10-18:30 – wirtualne oprowadzanie po szkole przez uczniów.
  Uczniowie zabiorą Was na wirtualny spacer po szkole. Zachęcamy do napisania wcześniej na czacie wydarzenia (ok. 18:00), które miejsca i klasy chcielibyście zobaczyć, a nasi uczniowie z przyjemnością Wam je pokażą.

Wszystkie pytania należy zadawać na czacie, podczas trwania transmisji na żywo.

Wszystkich zainteresowanych szkołą, którzy nie będą mieli możliwości udziału w „Dniu otwartym” lub mają dodatkowe pytania, Samorząd szkolny zachęca do korespondencji: samorzad@gsuite.dabrowski37lo.edu.pl. Uczniowie chętnie udzielą odpowiedzi lub umówią się na rozmowę.

Jeżeli po zapoznaniu się z regulaminem rekrutacji macie pytania dotyczące rekrutacji do naszej szkoły, można je zadać, pisząc na adres rekrutacja@dabrowski37lo.edu.pl.