Jubileusz 70-lecia szkoły – film

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Szacowna Jubilatka założona w 1951 r. powstawała wraz z odbudowującą się Warszawą. Z tej okazji grupa uczniów pod kierunkiem nauczycieli – pani Joanny Kołodziejczyk i Ewy Kniaziołuckiej – przygotowała film, który prezentujemy poniżej.

Na filmie zapisano wykonywane przez uczniów piosenki ilustrowane zdjęciami z przełomowych wydarzeń w historii powojennej Polski.
Obok piosenek prezentujemy materiały archiwalne i aktualne zdjęcia ukazujące działalność uczniów, wymiany zagraniczne, prace kół zainteresowań, sukcesy, przemiany związane z reformami szkolnictwa i wydarzenia ostatnich lat oraz sylwetki osób związanych z historią szkoły.
Zapraszamy w nostalgiczną podróż…

Uczniowie i nauczyciele – autorzy filmu

Film przygotowali: Dominika Marzec, kl. 3bg (lektorka), Natasza Chwierut, kl. 3dg (montaż filmu i piosenek), Jakub Babik, kl. 1e (montaż napisów i obróbka końcowa).
Wykonanie piosenek i akompaniament: Julia Wiśniewska, kl. 3gc, Aleksandra Poćwierz, kl. 2e, Dominika Marzec, kl. 3bg, Zuzanna Dzierzęcka,kl. 3gb, Weronika Kuciapska, kl. 1b, Mikołaj Pytlos, kl.3gc.
Nagrania piosenek: Jakub Pawlak, kl. 3pc, Paweł Świerczyk, kl. 3gc.
Przy filmie pracowali również: Laura Nowak, kl. 1e, Natalia Napłoszek, kl. 1e, Sonia Szulska, kl.1e, Tola Bańkowska, kl. 1b, Gabriela Figat, kl. 1b, Urszula Ulanowska, kl. 1d, Zofia Michalska, kl. 1d.

Głosowanie na AED dla naszego liceum, 15-30 czerwca 2022 r.

AED dla 37. LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Śródmieściu”
15-30 czerwca 2022 r. – głosowanie na projekt budżetu obywatelskiego

Z wielką przyjemnością informujemy o niezwykłej inicjatywie, którą podjął Karol Miodowski – uczeń klasy 1a.
Jest to projektu do budżetu obywatelskiego: „AED dla 37. LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Śródmieściu”.
Projekt zakłada pozyskanie ogólnodostępnego AED, trainera AED i przeprowadzenie cyklu 10 szkoleń z udzielania pierwszej pomocy w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/27653?user= (odnośnik otwiera się w nowej karcie).

Głosowanie odbędzie się w dniach 15 – 30 czerwca 2022 roku. Numer na liście projektów dzielnicy Śródmieście: 16.
Głosować może każdy mieszkaniec miasta stołecznego Warszawy, bez względu na wiek i miejsce zameldowania – nie trzeba być zameldowanym w Warszawie, wystarczy w niej mieszkać (głos dziecka poniżej 13. roku życia wymaga potwierdzenia przez rodzica/opiekuna prawnego).
Można głosować online przez stronę internetową: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome (odnośnik otwiera się w nowej karcie) lub papierowo w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście.
Głosować papierowo można tylko osobiście, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Papierowe karty do głosowania będą dostępne w urzędach dzielnic oraz do wydrukowania na stronie um.warszawa.pl/waw/bo (odnośnik otwiera się w nowej karcie) od pierwszego dnia głosowania.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to wysoce specjalistyczne urządzenie, które w oparciu o natychmiastowy pomiar i technologię zapewnia szybką i skuteczną pomoc oraz bezpieczny proces ratowania życia. Ze względu na lokalizację naszej szkoły AED będzie dostępny także dla osób spoza szkoły, które potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej.

Klasa 3pa na deskach
Teatru Narodowego (czerwiec 2022 r.)

3 i 4 czerwca scena Studio Teatru Narodowego wypełniła się uczniami klasy 3pa oraz… miłością! W finale projektu edukacyjnego „KLASA TN. Drugi dzwonek” uczniowie klasy o profilu humanistycznym pod okiem reżyserki Anny Gryszkówny stworzyli pokaz pracy warsztatowej Ukochanie. Tematem spektaklu była miłość i miłosne konwencje w różnych epokach.

Wzruszenie i duma zapierały nam dech. Gratulujemy aktorom i reżyserce, a przede wszystkim dziękujemy za piękne emocje.

Relacja i galeria na stronach Teatru Narodowego:

Rekrutacja – kandydaci do klas I
– przydział do grup językowych

Przydział do grup językowych – WAŻNE!

Kandydat dokona wyboru drugiego języka (język włoski, niemiecki, rosyjski) na etapie potwierdzenia woli podjęcia nauki (dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i wyników egzaminu ósmoklasisty) poprzez wypełnienie wewnątrzszkolnego dokumentu.

W przypadku dużej liczby kandydatów do grupy drugiego języka obcego o zakwalifikowaniu będzie,  zgodnie z regulaminem, decydować liczba punktów uzyskanych w rekrutacji.

Klasa 3ap – projekt „KLASA TN. Drugi dzwonek” – wywiad w PNŚ (maj 2022 r.)

19 maja 2022 r. uczniowie klasy 3ap – Michał Byczy i Tosia Sroczyńska z reżyserką Anną Gryszkówną zostali zaproszeni do studia programu PNŚ, gdzie opowiadali o projekcie „KLASA TN. Drugi dzwonek” w którym uczestniczy ich klasa.

Link do wywiadu: Licealiści na deskach Teatru Narodowego (odnośnik otwiera się w nowej zakładce).

Więcej o projekcie oczami klasy 3ap: Projekt „Klasa TN. Drugi dzwonek” czyli Dąbrowski w Teatrze Narodowym (maj 2022 r.).

Trzymamy kciuki i czekamy na premierę!!!

Stołówka – abonament obiadowy
i jadłospis (czerwiec 2022 r.)

Informacje od Ajenta:

Stołówka – abonament obiadowy
(maj 2022 r.)

Informacje od Ajenta:

 • ABONAMENT OBIADOWY za miesiąc MAJ 2022 (od 10 do 31.05.2022 r.)
  Cena – zupa, drugie danie, kompot – 17,00 zł.
  16 dni x 17,00 zł = 272,00 zł.
  Płatność od 25.04.2022 r.

 

Rekrutacja – kandydaci do klas I
– spotkanie informacyjne
21.04.2022 r., godz. 17.00.

Spotkanie informacyjne dla uczniów szkół podstawowych dotyczące oferty edukacyjnej oraz rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 odbędzie się
21 kwietnia 2022 r. (czwartek), godz. 17.00 w budynku szkoły.
ZAPRASZAMY!

Stołówka – abonament obiadowy
i jadłospis (kwiecień 2022 r.)

Informacje od Ajenta:

 • ABONAMENT OBIADOWY za miesiąc KWIECIEŃ 2022 (bez przerwy świątecznej)
  Cena – zupa, drugie danie, kompot – 17,00 zł.
  17 dni x 17,00 zł = 289,00 zł.
  Płatność od 25.03.2022 r.

Biblioteka – uwalniamy ksiażki na wiosnę

Biblioteka szkolna od 21 marca 2022 r. podjęła działanie uwalniania książek, które nie stanowią jej księgozbioru. Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W szkole na drugim piętrze przy bibliotece szkolnej zostały zaadoptowane dwa parapety, które posłużą za półki bookcrossingowe. Z tego miejsca pobieramy ksiażkę i tutaj ją zostawiamy. Możesz wpisać swoje imię do metryczki na wewnetrznej okładce ksiażki. Dzięki tej informacji dowiemy się ile razy książka była w podróży.

Tutaj nie obowiazują terminy zwrotu!
Miłej lektury!

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. zyskując duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli “krążąca książka” lub “książka w podróży”. Bookcrossing polega na pozostawieniu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, kawiarnia, galeria, kino, pociąg itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych (półki, stoliki, regały) po to, by znalazca mógł je sam przeczytać lub zabrać z myślą o mamie, bracie czy koledze.

Zapraszamy, przyłącz się do akcji!!!
Logo akcji bibliotecznej - Walniamy książki na wiosnę