Sukcesy szkolnego Teatru Nie-Na Żarty
w roku szkolnym 2018/2019

Szkolny Teatr Nie-Na-Żarty wywalczył już dwie nagrody, a to nie koniec naszego tegorocznego uczestnictwa w festiwalach teatrów szkolnych i amatorskich.

Za spektakl „Rybki canero” na motywach komedii Juliusza Machulskiego, otrzymaliśmy wyróżnienie na XVIII Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada. Konkurowaliśmy z kilkunastoma zespołami z naszej kategorii wiekowej i nie przyznano w niej żadnej nagrody poza wyróżnieniem- jury było bardzo wymagające, więc nasz sukces został solidnie wypracowany.

Obsada:
Babcia – Oliwia Świtaj kl. 2b,
Klara – Dominika Maul kl. 2f,
Marianna – Aleksandra Drążkiewicz kl. 2d,
Policjantka – Julia Różyc kl. 3b,
Joanna – Alicja Łutczyk kl. 2f,
Ignacy – Piotr Bienias kl. 3d,
Bolo – Aleksander Lewicki kl. 2f,
Janek – Szymon Zawalich kl. 2f,
Oliwier – Franciszek Wójcik kl. 3b,
Dziadek, Mecenas – Jakub Marczuk kl. 2f.

Przedstawienie to przygotowaliśmy już w zeszłym roku. Jest to czarna komedia rodzinna opowiadająca o kryzysie wartości cechującym nasze czasy.

Za spektakl „Ciemno” na motywach komedii Marka Rębacza otrzymaliśmy z kolei – I miejsce – Złotą Wenę na Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów.

Obsada:
Jakubcowa – Oliwia Michalak kl. 1c,
Jakubiec – Konrad Majewski kl. 1c,
Karolka – Dominika Maul kl. 2f,
Robert – Łukasz Wróbel kl. 1c,
Bolka – Julia Różyc kl. 3b,
Miecia – Alicja Łutczyk kl. 2f,
Babcia – Nina Papużyńska kl. 2f,
Mecenas Pająk – Piotr Bienias kl. 3d.

Spektakl ten, przygotowywany w tym roku, wcześniej wystawiony przez Teatr TV, to również komedia. W tajemniczej wsi- Ciemno rozbija się samochód podróżnego z miasta- Roberta. Mężczyzna nie może się nadziwić, że w XXI w. ludzie tam mieszkający wierzą w horoskopy, ciała astralne i pod przykrywką ekologii sprawdzają jakość mięsa wahadełkiem. Robert chce jedynie uzyskać odszkodowanie za zniszczone auto, ale okazuje się, że wydostanie się z tego miejsca graniczy z cudem, a traktowani przez niego z pobłażaniem zabobonni ludzie, okazują się twardymi przeciwnikami…

Dostaliśmy się również do finału Warszawskiego Festiwalu Młodych (Teatr Stara Prochownia ) i czekamy na kwalifikacje do kolejnego konkursu. Tegoroczna praca nie została więc zakończona.

Teatrem opiekuje się pani Joanna Trojanowska-Kołodziejczyk.