Zwolnieni z Teorii – projekt StudySmart (2021/2022)

W tym roku szkolnym nasi uczniowie: Michał Byczy, Aleksander Schön, Franciszek Góralczyk, Julia Sawicka i Natalia Kazimierska wzięli udział w praktycznej ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Uczestnicy olimpiady sami realizują projekty społeczne i zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania i pracy zespołowej. Oprócz międzynarodowych certyfikatów i doświadczenia w zarządzaniu projektem można zdobyć również nagrodę – za najlepszy projekt w szkole, okolicy i Polsce.

Poniżej relacja:

W ramach naszego projektu pod nazwą StudySmart przeprowadziliśmy ponad 150 warsztatów o metodach efektywnej nauki wśród ponad 3300 uczniów warszawskich podstawówek. Ponadto stworzyliśmy nasze konta w mediach społecznościowych, gdzie prezentowaliśmy jeszcze więcej sposobów aktywnego uczenia się. Jednym z naszych największych osiągnięć było przeprowadzenie 10 marca 2022 roku ogólnopolskiego webinaru na temat przyswajania wiedzy oraz produktywności i zebranie pieniędzy w ramach zbiórki charytatywnej na rzecz Fundacji 05. Za nasze działania zostaliśmy nagrodzeni Srebrnym Wilkiem – nagrodą za najlepszy projekt w województwie mazowieckim.

Opracowanie: Aleksander Schön, kl. 3cp