Dzień Patrona Szkoły

13 listopada 1836 roku urodził się Jarosław Dąbrowski- patron naszego Liceum. Z tej okazji 13 listopada 2025 roku obchodziliśmy Dzień Patrona. Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV spotkali się z absolwentami naszej szkoły – paniami: Oliwią Domaszewską, Agatą Gołębiewską, Gabrielą Gombarczyk, Joanną Laskowiecką, Joanna Jabrzyk, Adrianną Miegoń i panami: Wojciechem Pielą, Miłoszem Bałygą, Bartoszem Oleksiakiem i Jarosławem Wojciechowskim.
Zaproszeni goście opowiedzieli o nauce w murach naszego liceum i swoich osiągnięciach- ukończonych studiach, doktoratach, pracy zawodowej i pasjach, które okazały się też drogą do sukcesu. Nasi absolwenci są dziennikarzami sportowymi, psychologami, tłumaczami, animatorami kultury w Staromiejskim Domu Kultury. Ze słów tych osób uczniowie klas IV mogli wysnuć wnioski, że warto mieć marzenia, zmiana kierunku studiów nie jest porażką, tylko znalezieniem swojej drogi życiowej; że najważniejsze to dobrze robić to, co się kocha i świadomie kształtować swoje życie.
Absolwentów zaprosiły pani profesor Anna Rajkowska i pani profesor Ewa Kniaziołucka.
Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej zostały zaprezentowane filmy i prace plastyczne przygotowane przez uczniów klas I- III, które oglądali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Filmy oceniało jury w składzie: pani profesor Ewa Kniaziołucka, pani profesor Sylwia Wójcik i pani profesor Monika Warda- Stachowska.

Nagrody otrzymali:
I miejsce- film klasy III a – „Biografia Dąbrowskiego na wesoło”
II miejsce – film klasy III d – „Co by było, gdyby Dąbrowski przeżył swoje życie w naszych czasach”
III miejsce- film klasy I b – „Szkoła dawniej i dziś”
Wyróżnienia za filmy otrzymały: klasa I e, klasa II e, klasa III b i klasa III f.
Za prace plastyczne zostali nagrodzeni:
I miejsce – Igor Mierzejewski i Marian Warszawski z klasy III c za komiks o młodości Dąbrowskiego.
II miejsce – Aleksandra Ciszewska i Sofia Ziółkowska z klasy III b za oprawę plastyczną do przygotowanego przez ich klasę filmu.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Uroczystość przygotowały pani profesor Joanna Kołodziejczyk i pani profesor Ewa Kniaziołucka.
Filmy prezentowali- pan profesor Łukasz Wojciechowski i pan profesor Jacek Burzyński.