MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2024r., w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny i test kompetencji językowych. Każdą klasę reprezentowało po troje przedstawicieli, którzy musieli zmierzyć się z napisaniem dyktanda i rozwiązać test językowy.
W rezultacie, jury konkursu, składające się z pań polonistek naszego liceum – prof. Ewy Jędrzejowskiej – Marmaj, prof. Anny Łukawskiej, prof. Aleksandry Nałęcz – Zienkiewicz i prof.Sylwii Wójcik, wyłoniło Mistrza Ortografii i Języka Ojczystego. W kategorii klas pierwszych mistrzynią ortografii została BARBARA PORRETTA – TOMASZEWSKA z kl.Ic , w kategorii klas drugich – GABRIELA BARTKOWSKA z kl.IId, w kategorii klas trzecich – TOLA JARZĘBOWSKA z kl.IIIb, natomiast w kategorii klas czwartych –  ŁUCJA NOWICKA z kl.IVb.
Mistrzynie ortografii i języka polskiego odebrały dyplomy i nagrody – vouchery do zrealizowania w księgarni MPiK, podczas Dnia na „Tak”, organizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu.