Spektakl o dziwnych czasach (sezon teatralny 2019/2020)

Teatr Nie-Na-Żarty przygotował w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 przedstawienie oparte na motywach komedii autorstwa Jana Machulskiego pod tytułem –„Brancz”. Prace szkolnego teatru trwały przez cały pierwszy semestr (pod opieką pani prof. Joanny Trojanowskiej- Kołodziejczyk) – spektakl wystawiliśmy już w drugim semestrze- 28.02.2020 r. na Kulturalnym Dąbro. A potem- niestety- inne plany pokrzyżowała epidemia i zamknięcie szkół na okres kwarantanny. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się je zagrać w nadchodzącym roku szkolnym, ponieważ komentarze po premierze świadczyły o tym, że wywołało rozbawienie i duże zainteresowanie.

Spektakl pokazuje zmiany, nie zawsze dobre, jakie zachodzą na naszych oczach, w kwestiach dotyczących relacji rodzinnych i kultywowania tradycji. Marta i Szymon, żyjący od lat w nieformalnym związku, zapraszają całą rodzinę – swoje mamy, dorosłą córkę z pierwszego małżeństwa Marty i jej hiszpańskiego narzeczonego – na brancz do hotelu, aby dwa tyg. przed Wielkanocą „odbyć święta”, a kiedy one nadejdą, wyjechać tylko we dwoje do ciepłych krajów. Na branczu zjawia się nieoczekiwany gość, a wcześniej wychodzą na jaw rodzinne pretensje i żale dotyczące przeszłości. Okazuje się też, jak bardzo te trzy pokolenia różnią się od siebie i jak nie potrafią ze sobą rozmawiać. Spektakl był wystawiany przez J. Machulskiego w kilku teatrach w Polsce, miał też swoją premierę w Teatrze TV. Autor w humorystyczny sposób pokazuje kryzys tradycyjnego podejścia do czasu świątecznego i trudne układy rodzinne, co i nam w naszym spektaklu udało się uchwycić. Zapraszamy do ponownego obejrzenia przedstawienia w przyszłym roku.

Obsada:
Babcia Kazia- Oliwia Michalik kl. 2c / Julia Wiśniewska kl. 1cg