Dzień na TAK – świeto wolontariatu (marzec 2023 r.)

W dniu 20 marca 2023 roku odbyła się w naszej szkole XIX edycja Dnia na TAK, zorganizowana przez wolontariat szkolny. Akcja ta jest naszym sposobem powitania wiosny i przypomina, że warto czasem pomyśleć o tych, którzy potrzebują wsparcia. W tym roku zbieraliśmy środki na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Nasi goście z Lasek opowiedzieli nam między innymi o goalballu – grze drużynowej przeznaczonej dla osób niedowidzących i niewidomych.

W dużej sali gimnastycznej odbywała się licytacja przedmiotów przyniesionych przez uczniów i nauczycieli. Były to różnego rodzaju robótki ręczne, ciasta, rysunki, gry planszowe. W małej sali równocześnie sprzedawano wypieki przygotowane przez uczniów. W tym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę 5073,73 zł.

Wszystkim bardzo dziękujemy za wspaniałą współpracę.

Opracowanie: Gabriela Szaraniec, kl. 2c